Genel

Mutfaktaki malzemelerle cilt bakımı rutini

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Cilt bakımı rutini

Güzellik merkezlerine ayıracak zaman ya da bütçesi olmayanlar, cilt bakım ürünlerini pahalı bulanlar, cilt bakımının doğalını sevenler toplanın! Sizin için mutfaktaki malzemelerle hazırlayabileceğiniz cilt bakımı rutini için pratik güzellik önerilerini derledik. Doğal cilt temizliği fikirlerinden, ev yapımı peeling tarifine kadar birbirinden harika öneriler yazının devamında…

Cilt bakımı rutini için ilk şart cilt temizliği

Cilt temizliği, güzel ve ışıl ışıl parlayan bir cildin temel şartlarının başında geliyor. Cildinizi temizlemek için pahalı temizleyici kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yok. Limon suyu ve eğer cildiniz hassas bir yapıya sahipse bir miktar bal aynı işlevi görüyor.  Yarım limon suyunu 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Karışımı bir parça pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Bu işlem cildinizi temizlerken canlandıracaktır.

Kendi peelinginizi kendiniz hazırlayın

Peeling, cildinizi tazelemenin en kolay yollarından biri. Cildi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmak şart. Piyasada değişik markaların peeling ürünleri mevcut. Her geçe gün fiyatları artan peeling ürünlerini kullanmak yerine evde 5 dakikada kendi peelinginizi hazırlayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız toz şeker ve zeytinyağı. 2 tatlı kaşığı toz şekeri kaseye alın ve üzerine  bir miktar zeytinyağı ilave edin. Karışımı cildinize hafif dokunuşlarla uygulayın. Toz şeker cildinizi canlandırır. Zeytinyağı ise nem kazandırır.

Bilinen en eski yöntem salatalık maskesi

Cildi tazeleyen ve yenileyen salatalık, çok eski zamanlardan beri kullanılan bir güzellik yöntemi. Sizler de salatalık kullanarak cildinize kaybettiği nemi verebilir ve canlandırabilirsiniz. Salatalık suyunu sıkarak cildinizi bununla temizleyebilirsiniz. Başka bir yöntemse, salatalığı rendeleyerek yüzünüze sürmek ve 20 dakika sonra ılık su ile durulamak. cilt bakımı rutini için harika bir yöntem.

Akne karşıtı bal ve tarçın maskesi

Bal ve tarçın maskesi sivilce tedavisi için harika bir doğal yöntem.  2 tatlı kaşığı balın içerisine bir miktar toz tarçın ilave edin.  Karışımı temiz cildinize sürün ve 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Daha ilk kullanımda bile cildinizin yumuşak ve canlı olduğunu göreceksiniz.  Düzenli uygulama sonrasında sivilcelerinizin iyileştiğini ve cildinizin pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Güzel bir cilt için çok para harcamaya gerek yok. Yukarıda bahsettiğim uygulamaları cilt bakımı rutini içine dahil edin, sonuca siz bile şaşıracaksınız.

Yorum Yaz

Pin It