Genel

Farmasi Aynısefa Yağı Yüz Kremi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Farmasi Aynısefa Yağı Yüz Kremi
Farmasi Aynısefa Yağı Yüz Kremi

Herkese merhaba,

Geçtiğimiz günlerde küçük bir  Farmasi alışverişi yaptığımdan bahsetmiştim. @farmasicihemsire sayfasından memnun kaldığımı anlatmıştım. Glamorous parfüm yorumlarımdan sonra bugün de Farmasi çatısı altında bulunan Dr. C. Tuna’ya ait  Aynısefa Yağı Yüz kreminden bahsedeceğim. Temiz içerikli ürünleri seviyorsanız ve kuruya yakın hassas yapılı bir cildiniz varsa sizi yazının devamına bekliyorum.

Sağlıklı ve güzel bir cildin ihtiyacı olan en önemli etken düzenli bakım planında ilerlemektir. Bakım rutini içerisinde cildi içeriden ve dışarıdan beslemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum.  Cildimizi içeriden beslerken olduğu gibi harici uygulamalarda da tercihimizi doğadan ve doğaldan yana kullanmalıyız. Farmasi Dr. C. Tuna markasının aynısefa yağı yüz kremi de özellikle kuru ve hassas ciltleri en doğalından derinlemesine nemlendirmeyi hedef alıyor.  Yaz aylarında cildim kışa oranla daha hassaslaştığı ve etkili olduğu kadar temiz içerikli bir ürün kullanmak istediğim için @farmasicihemsire  instagram hesabından yorumlarını okuyup beğendiğim aynısefa yağı yüz kremini sipariş ettim.  Her zaman olduğu gibi yine çok hızlı ve özenli bir şekilde elime ulaştı.  Ben de hemen ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Farmasi Aynısefa Yağı Yüz Kremi Kendisi Küçük Etkisi Büyük

Farmasi Aynısefa Yağı Yüz Kremi ile ilk tanıştığımız an ürünün çok küçük olduğunu düşündüm. 50 ml. bir tüpte olması,kremin çok kısa sürede biteceğini düşündürdü ancak ilk kullanımdan itibaren fikrim tamamen değişti.  Aynısefa yağı kreminin yoğunluğu ve nemlendirmesi çok etkili. O yüzden çok az bir miktar bile inanılmaz nemlendiriyor ve nemlilik uzun süre etkili oluyor. Yoğun bir nemlendirici olduğu için özellikle kuru ciltler için olduğunu düşünüyorum. Yağlı ciltli arkadaşlar günlük olarak kullanmasınlar. Eğer cildiniz yağlıysa bence bu kremi peeling gibi sert işlemlerin ardından kullanabilirsiniz. Kokusu rahatsız edici değil ve içerisinde paraben, Dye gibi zararlı maddeler bulunmuyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan kremin inanılmaz etkileri bulunuyor.

Farmasi Aynısefa Yağı Yüz Kremi Etkileri

  • Yüzünüzün mikrop ve bakterilerden arındırılmasını sağlar.
  • Yüzünüzde oluşmuş olan sivilcelere, sivilce izlerine ve güneş yanıklarına iyi gelir.
  • Cildinizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri temin eder ve yüzünüzün ilk parlaklığına kavuşmasına yardımcı olur.
  • Cildinizi nemlendirerek yumuşatır.
  • Önceden oluşmuş olan yara, çizik, kesik gibi izlerin daha hızlı bir şekilde iyileşmesinde etkilidir.
  • Soğuk, sıcak ve diğer tüm hava durumlarının yüz cildinize verdiği baskıyı ve olumsuz etkenleri azaltır.

Gördüğünüz gibi kendi küçük ama etkisi kocaman olan bu kremi ben günlük cilt bakım rutinimin içerisine severek dahil ettim. Sizlerin de çok seveceğine eminim.  Yakında aynı serinin el kremini de konuk edeceğim. Sevgiyle kalın.

Yorum Yaz

Pin It