Güzellik

Siyah noktalar için tarçın maskesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
siyah noktalar için
Siyah noktalar için maske

Çevresel faktörler, genetik ve beslenme alışkanlıkları gibi nedenlerle cilt problemleri yaşarız. Akne ve siyah noktalar oldukça sık karşılaşılan cilt problemleri arasındadır. Siyah noktaların giderilmesi için piyasada çeşitli ürünler satılıyor. Cilt bakımınız için oldukça pahalı olan bu ürünlerden kullanabilir ya da evde temiz içerikli maskenizi kendiniz hazırlayarak istediğiniz sonuçlara kolayca ulaşabilirsiniz. Bugün sizlere etkili, ekonomik ve doğal bir maske tarifi vereceğim. Siyah noktalar için tarçın maskesini düzenli olarak uyguladığınızda bebek gibi bir cilt kaçınılmaz olacak.

Gözeneklerinizde biriken kirlerin koyu renge dönüşmesi sonucu oluşan siyah noktalar böylece görünür hale gelir. Siyah noktalar bir sivilce türüdür ve onlara komedon denir.  Sadece yağlı ciltlerin problemi olmayan siyah noktalar, kuru ciltte de rahatlıkla görülebilir.

Siyah noktalar için maske tarifi

Malzemeler

2 çay kaşığı limon

1 tatlı kaşığı toz tarçın

Hazırlanışı

Cildinizi temizleyin. Cam bir kase içerisinde limon suyu ve tarçını koyarak karıştırın. Temizlenmiş ve kuru cildinize hazırladığınız maskeyi ince bir tabaka halinde sürün. 20  dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Tarçının cilde faydaları

  • Cildin ton dengesini korur.
  • Akne, egzama, bakteri gibi sorunlarla mücadele eder.
  • Cildin nem oranını dengeler.
  • Ciltte kırışıklık  oluşumunu engeller.

 

Yorum Yaz

Pin It