Diyet

Göbek eriten 2 içecek ile yaza hazırlanın

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
göbek eriten
Göbek eritmek için

Yaz kapıda. Karantina nedeni ile dışarı çıkamıyoruz ama bu durum yaza daha ince girmemize engel olamaz değil mi?  Yaz günlerini daha formda karşılamak istiyorsak yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmek zorundayız. Metabolizma hızlandıran sağlıklı içecekler tüketerek daha ince bir bedene kavuşabiliriz. Bugün size göbek eritmek için tüketebileceğiniz içecek tarifleri derledik.

Nane çayı göbek eritiyor

Rahatlatıcı etkisi ile gözde olan nane çayı aslında göbek eritmek için harika bir yardımcı olmaya aday. Şişkinliği önler ve yağ yakımını hızlandırır.

Evde nane çayı nasıl hazırlanır?

Nane çayını marketlerden poşet şeklinde alabilirsiniz. Nane çayınızı evde kendiniz hazırlamak istiyorsanız, taze nane yapraklarını 3 parçaya bölerek gölgelik bir yerde kurumaya bırakın. 1-2 gün içerisinde nane yaprakları çıtır çıtır kurumuş olacak. Bir tutam naneyi alın ve 1 bardak kaynamış suda 5 dakika demleyin. Dilerseniz limon ekleyebilirsiniz. Nane yapraklarını asla kaynatmayın. Kaynatırsanız nane yaprağı tüm özelliğini yitirecektir.

Greyfurt suyu

İçerdiği vitamin değerleri sayesinde bağışıklığınızı yükselten greyfurt suyu, harika bir yağ yakıcıdır. Metabolizmayı hızlandıran ve yağ depolarını parçalayan greyfurt suyu, kokusuyla iştahınızı da dizginliyor.  Oldukça lezzetli ve ferahlatıcı olan greyfurt suyu, hazımsızlığa da iyi geliyor. Bir bardak greyfurt suyunda ise yaklaşık olarak sadece 96 kalori bulunuyor.  Greyfurt suyunu taze olarak sıkıp hemen tüketmenizde yarar var. Yaza dümdüz bir göbek ile girmek istiyorsanız greyfurt suyu içmeyi alışkanlık haline getirin.

Yorum Yaz

Pin It